Opis kaset CANON

Zasobniki atramentowe CANON
W tych zasobnikach atramentowych atrament znajduje się w zbiorniczku i w masie porowatej. Z tych zasobników głowica nieustannie zasysa atrament i wytryskuje go na papier.
Każdy typ zasobnika zawiera inną masę porowatą. Dlatego jest konieczne użycie atramentu przeznaczonego do konkretnego zasobnika atramentowego. Atrament bowiem, oprócz innych właściwości, ma różną lepkość (przyczepność). To znaczy, że na niektórych materiałach przylega lepiej, a na niektórych gorzej. W praktyce oznacza to, że w przypadku wykorzystania atramentu, który nie jest przeznaczony do Twojego zasobnika, może on pozostać w masie porowatej i nie spływać do dysz lub na odwrót – masa porowata go nie utrzyma i atrament wycieknie do drukarki.
Zasobnik można napełniać, dopóki nie upłynie termin jego przydatności, tak zwana ekspiracja. Potem już nie można napełniać zasobnika. Czas ten nie kończy się z datą zużycia, która jest wydrukowana na opakowaniu zasobnika, ale kończy się ok. 0,5 roku do 1 roku po tej dacie.
Jeżeli druk jest niskiej jakości oznacza to, że niektóre dysze nie działają. Nie jest to spowodowane zasobnikiem, ale głowicą drukową. Ten problem można usunąć według instrukcji.

[X]
Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.