Co to jest wydajność kasety z tonerem?

Producenci kaset podają wydajność kaset z tonerem, na przykład 2 000 stron. To znaczy, że z kasety z 5% pokryciem papieru atramentem można wydrukować właśnie 2 000 stron. Wzór strony, na którym opierają się producenci, znajdziesz
http://standards.iso.org/ittf/PubliclyAvailableStandards/SC28_Test_Pages/ISO_IEC_19752_2004_Test_Page.pdf
. Ale kiedy drukujesz całą stronę tekstu, pokrycie papieru atramentem waha się między 9 %- 15%. W ten sposób oczywiście wydajność kasety znacznie się obniża. Czasem nawet na 1/3 gwarantowanych stron.
W przypadku kaset kolorowych obniżenie gwarantowanej wydajności jest jeszcze wyraźniejsze. Jeżeli zatem będziesz drukować fotografie, pokrycie papieru będzie się wahać na przykład między 30% i 80%. Drukarka miesza potrzebne kolory z kolorów podstawowych, które ma do dyspozycji. To znaczy, że podczas druku fotografii zielonej łąki pod niebieskim niebem zielony kolor będzie mieszany z niebieskiego i żółtego, dzięki czemu pokrycie fotografii niebieskim kolorem będzie wynosić praktycznie 80%. W tym przypadku z gwarantowanych 2 000 mamy zaledwie 150 stron.
My ,określając wydajność naszych zestawów do regeneracji, opieramy się na danych producentów kaset z tonerem. Dlatego na opakowaniu podajemy liczbę wydrukowanych stron z 5% pokryciem. Dodatkowo podajemy też, ile gramów proszku zawiera zestaw. Jest to zawsze taka sama ilość, jaką zawiera oryginalna.

[X]
Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.