Co to jest wydajność kasety atramentowej?

Producenci kaset podają wydajność kasety drukowej lub zasobnika z atramentem, na przykład 400 stron. To znaczy, że z kasety z 5% pokryciem papieru atramentem możesz wydrukować właśnie 400 stron. Wzór strony, na którym producenci się opierają, znajdziesz
„http://standards.iso.org/ittf/PubliclyAvailableStandards/SC28_Test_Pages/ISO_IEC_24712_2006_Test_Pages.pdf „
. Ale kiedy drukujesz całą stronę tekstu, pokrycie papieru atramentem waha się między 9 – 15%. W ten sposób oczywiście wydajność kasety znacznie się obniża. Czasem nawet na 1/3 gwarantowanych stron.
W przypadku kaset kolorowych obniżenie gwarantowanej wydajności jest jeszcze wyraźniejsze. Jeżeli zatem będziesz drukować fotografie, pokrycie papieru będzie się wahać na przykład między 30% i 80%. W tym przypadku mamy z gwarantowanych 400 zaledwie 25 stron.
Niektórzy producenci podają zamiast wydajności objętość w mililitrach. W tym przypadku z jednego mililitra można wydrukować ok. 40 stron z 5% pokryciem papieru atramentem. Nie wolno oczywiście zapominać, że w przypadku kolorowych kaset atramentowych chodzi o całkowitą ilość atramentu w kasecie. W tym przypadku trzeba podzielić ilość atramentu w kasecie przez liczbę kolorów, które się w niej znajdują (przeważnie 3, w niektórych przypadkach również 4 kolory). Jeżeli kaseta zostanie użyta do drukowania fotografii, należy zdać sobie sprawę z tego, że atramenty na papierze są mieszane, aby wytworzyć żądane kolory i odcienie. W ten sposób jest możliwe, że z kasety, która zawiera 5 ml atramentu, wydrukuje się zaledwie 10 stron formatu A4.
My, określając wydajność naszych zestawów do regeneracji, opieramy się na danych producentów kaset i zasobników. Dlatego na opakowaniu podajemy liczbę wydrukowanych stron z 5% pokryciem oraz zawartość zestawu do napełniania w mililitrach.

[X]
Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.