Dlaczego w tym komplecie do napełniania używamy do napełniania ostrych igieł.

Atrament w kasecie drukowej, do której jest przeznaczony ten zestaw do napełniania, absorbowany przez porowatą masę, która dzięki jego lepkości utrzymuje atrament w sobie i tylko powoli dopływa on do dysz.
Każdy typ kasety zawiera inną porowatą masę. Niektóre masy porowate przypominają swoją strukturą gąbkę, inne raczej masę, z której są produkowane kostki do aranżowania kwiatów. Dlatego jest konieczne użycie atramentu przeznaczonego do konkretnej głowicy drukowej. Atrament bowiem, oprócz innych właściwości, ma różną lepkość (przyczepność). To znaczy, że na niektórych materiałach przylega lepiej, a na niektórych gorzej. W praktyce to oznacza, że w razie użycia atramentu, który nie jest przeznaczony do Twojej kasety, atrament może pozostać w masie porowatej i nie będzie spływać do dysz. Lub na odwrót, masa porowata nie utrzyma atramentu i wycieknie on z kasety do drukarki.
Gdyby atrament był aplikowany do porowatej masy tępą igłą, w masie powstałyby niepożądane kanaliki, którymi atrament mógłby zacząć wyciekać i zalewać dysze, które nie mogłyby prawidłowo działać.
Następnym ryzykiem jest to, że w razie użycia tępej igły po jej zasunięciu do porowatego materiału igła zatka się i atramentu nie można wytłoczyć ze strzykawki do kasety.

[X]
Ta witryna używa plików cookie, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania.
Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób je wykorzystujemy, kliknij więcej informacji.